Julefest - 22. kokeboka fra Ingrid
Ingrid Espelid Hovig ligger ikke på latsiden. 85-åringen har i førjulstiden gitt ut sin 22. kokebok. Denne gangen er tittelen Ingrid ber til julefest, en bok på 225 sider med alle typer oppskrifter du trenger til julehøytiden.
Ingrid Espelid Hovig (85) gir ut sin 22. kokebok, Ingrid ber til julefest. (Foto: Morten Holt)Svært få kan ”kan jul” som Ingrid Espelid Hovig, og her har hun samlet alle sine beste oppskrifter som hører julen til.
Boka byr på både norsk tradisjonsmat og mange andre retter som smaker fortreffelig til jul, i tillegg til råd om borddekking, menyforslag og julesanger. En rikholdig skattekiste som kan tas fram år etter år.
Velbegrunnet og grundig
Dette er en bok som får deg i julestemning. Når vi i tillegg vet at alle Ingrids oppskrifter og forslag er svært så grundig, gjennomarbeidet og velbegrunnet, er dette så absolutt en bok å anbefale.
Dette er en bok du kan ta frem år etter år.
Sin 22. kokebok
Ingrid Espelid Hovig er et meget erfaren kokebokskribent. Dette er 85-åringens 22. utgivelse. Sin aller første skrev hun for 42 år siden, i 1967.
Foruten 22 egne bøker, har hun dessuten vært konsulent og medhjelper på over 30 andre kokebokprosjekter.
Norges mest kjente TV-kokk
Ingrid Espelid Hovig er kanskje Norges aller mest kjente kokk.
Hun ledet det anerkjente Fjernsynskjøkkenet på NRK fra 1964 til 1996, og hadde sin aller første TV-opptreden ved kjøkkenbenken så tidlig som i 1956.
Hun er fortsatt aktiv i mange sammenhenger, og er blant annet konsulent i Gyldendal Norsk Forlag.
Ingrid ber til JULEFEST
Forlag: Gyldendal Norsk Forlag
Antall sider: 225
Pris: 449 kroner





Tips en venn