Knut Nordbø.
Knut Nordbø.

Ny hotelldirektør for Quality Hotel Sarpsborg

Knut Nordbø vender hjem til Østfold og blir ny hotelldirektør på Quality Hotel Sarpsborg. Han tiltrer stillingen 1. juli 2026.

Nordbø kommer fra stillingen som hotelldirektør på Quality Hotel Expo, hvor han har ledet hotellet siden 2014. 

Han har lang erfaring fra Strawberry og hotellbransjen, og har vært hotelldirektør i konsernet i over 25 år. Han har vært en sterk leder i selskapet og har tidligere blitt kåret til årets hotelldirektør i Strawberry.

Flere direktør-jobber

Før tiden på Quality Hotel Expo var han hotelldirektør på Comfort Hotel Børsparken fra 2001 til 2006, før han gikk videre til rollen som hotelldirektør på Quality Airport Hotel Gardermoen fra 2006 til 2014. Nå går veien videre til Quality Hotel Sarpsborg.

– Gjennom 25 år i Strawberry har Nordbø vist seg som en dyktig leder med god forståelse for både drift, mennesker og gjesteopplevelser. Han kjenner selskapet svært godt, og vi er trygge på at han vil være en stor styrke for både hotellet og teamet i Sarpsborg, sier Anne-Margrethe Tveit hos Quality Norway.

Familie- og konferansehotell

Quality Hotel Sarpsborg er et av Norges største familie- og konferansehotell, med 260 rom fordelt over tre etasjer. 

Hotellet er en gjestefavoritt for barnefamilier. Med tilhørende lekeland (Superland) og et fantastisk badeland er hotellet en destinasjon i seg selv. I 2025 gikk hotellet gjennom en større oppgradering, der aktivitetstilbudet i Superland og restaurantområdet ble videreutviklet, samtidig som hotellrommene ble pusset opp.

Klar for nye utfordringer

– Etter 12 fantastiske år på Quality Hotel Expo er jeg klar for nye utfordringer i Sarpsborg. Quality Hotel Sarpsborg er et hotell som har imponert meg med et unikt tilbud for familier og konferansegjester. For meg blir dette også ekstra spesielt, siden jeg er fra Fredrikstad og nå får muligheten til å vende hjem til regionen. Jeg gleder meg stort til å bli kjent med teamet og fortsette utviklingen av hotellet, sier Knut Nordbø.

Lik og følg gjerne magasinet Horeca på Facebook og Instagram (søkeord horecanytt)

Du kan abonnere på gratis nyhetsbrev fra magasinet Horeca/Horecanytt.no her

Her kan du abonnere på magasinet Horeca

Powered by Labrador CMS