Jørgen Holte er hotelldirektør i jubileumsåret.
– Vi ønsker å skape en scene for alle, sier hotelldirektør på Radisson Scandinavia Hotel, Jørgen Holte.

Åpner scenen igjen etter 25 år

Det er omtrent et kvart århundre siden sist det var sceneshow på Scandinavia Scene på Radisson Blu Scandinavia Hotel. Nå åpnes den igjen, og det satses på humor, kultur og levende opplevelser.

Publisert

Onsdag 28. oktober løftes teppet på nytt hos Scandinavia Scene ved Radisson Blu Scandinavia Hotel i Oslo. Nå skal en ny scene for humor, underholdning og kultur igjen fylle lokalene med liv.

«Scandinavia Scene er mer enn et lokale. Det skal være et levende møtested for mennesker som vil oppleve komikere, artister, foredragsholdere og andre kulturelle formidlere – i en varm og intim ramme midt i Oslo», skrives det i en pressemelding.

– En scene for alle

Radisson Blu Scandinavia Hotel i Oslo.
Radisson Blu Scandinavia Hotel i Oslo.

Med plass til 180 gjester, profesjonelt lyd- og lysutstyr, ønsker Scandinavia Scene å skape gode opplevelser tett på scenen.

– Vi ønsker å skape en scene for alle. Derfor tester vi denne høsten ulike konsepter og uttrykk for å finne ut hva publikum ønsker seg. Samtidig har vi en tydelig ambisjon om at humor skal få en sentral plass på Scandinavia Scene, sier hotelldirektør på Radisson Scandinavia Hotel, Jørgen Holte.

Humor

Humor blir en viktig del av den nye satsingen. Målet er å gi plass til både etablerte navn, nye talenter og komikere som beveger seg i mer nisjepregede deler av humorfeltet.

På åpningskvelden 28. oktober vil publikum få oppleve Anne Kat Hærland, Christine Koht, Henrik Thodesen og Jonatan Husøy på scenen i et unikt show laget for kun åpningskvelden.

Allerede er det solgt mange billetter til kvelden.

– Plass til hele bredden av norsk humor

– Vi ønsker et sted der det er plass til hele bredden av norsk humor. Her skal både de som har stått på scenen i mange år, de som er helt nye, og de som driver med litt smalere humoruttrykk kunne finne et publikum, sier Kim Are Røsok hos «Ut på Tur Management».

Samtidig skal scenen være åpen for andre typer arrangementer. Konserter, foredrag, podcast, debatter og andre kulturarrangementer vil inngå i programmet.

Denne bredden gjør også Scandinavia Scene til et sted der ulike generasjoner kan møtes. I høst står blant annet julekonserter og foredrag på programmet, i tillegg til humor og underholdning.

Kjente artister

Den første ordinære humorforestillingen er klubbkveld 28. oktober, og deretter følger arrangementene fortløpende gjennom høsten.

Noen av artistene som kommer denne høsten er blant andre Trine Lise Olsen, Anne Kat Hærland, Ørjan Burøe, Rigmor Galtung og Marius Thorkildsen.

Det komplette programmet ligger på scandinaviascene.no, og flere arrangementer vil bli lansert fortløpende.

25 år siden sist

Det er omtrent 25 år siden sist det var sceneshow hos Scandinavia Scene hos Radisson Blu Scandinavia Hotel, Oslo. Hotelldirektøren forteller at satsingen er en del av en større investering for å gi gjester og besøkende spennende aktiviteter og tilbud i hotellet.

– Det føles stort å kunne gi scenen nytt liv etter mer enn 25 år. Radisson Blu Scandinavia Hotel har en lang historie med kultur, underholdning og gode møteplasser, og nå ønsker vi å ta denne tradisjonen videre inn i en ny tid. Med Scandinavia Scene vil vi skape et sted hvor mennesker kan møtes, le, bli inspirert og oppleve noe sammen. Vi tror Oslo trenger flere levende scener, og vi gleder oss til å se både etablerte artister og nye talenter fylle huset, sier Jørgen Holte.

 Bak Scandinavia Scene står «Ut på Tur Management»

Scandinavia Scene drives i regi av «Ut på Tur Management», som til daglig arbeider med management og tilrettelegging for flere profilerte norske personligheter.

Managementet representerer blant andre Anne-Kat. Hærland, Maj Britt Andersen, Marit Voldsæter og Rigmor Galtung.

Med Scandinavia Scene utvides virksomheten med en egen arena for scenekunst og levende underholdning.

Lik og følg gjerne magasinet Horeca på Facebook og Instagram (søkeord horecanytt)

Du kan abonnere på gratis nyhetsbrev fra magasinet Horeca/Horecanytt.no her

Her kan du abonnere på magasinet Horeca

Powered by Labrador CMS