Forsiden på den andre utgaven av Horeca i 2026.
Forsiden på den andre utgaven av Horeca i 2026.

Årets andre Horeca-magasin er på vei til abonnentene

Årets andre magasinutgave av Horeca er på vei til abonnentene. Du finner som vanlig masse informativt og spennende lesestoff for bransjen.

Publisert
Forsiden på den andre utgaven av Horeca i 2026.
Forsiden på den andre utgaven av Horeca i 2026.

Forsiden prydes av Christian A. Pettersen, som sikret sølvet i bocuse d’Or Europe 2026. Det var hans femte medalje i Bocuse d’Or-sammenheng. I januar neste år venter «den siste dansen». Da satses det mot edleste metall i Lyon.

I konkurransen i Marseille i Frankrike i mars imponerte også Pettersens commis Hanna Korvald. Hun ble kåret til beste commis – i konkurranse med 19 andre.

Les mer i Horeca nummer 2 2026

Enkelt, smart og fleksibelt

– Vi har skapt et hotell som er enkelt, smart og fleksibelt. Det at det er et helt nytt varemerke, gjør det ekstra spennende, sier en engasjert hotelldirektør for nye Scandic Go Grensen 20, Marta Person.

Scandic Go Grensen 20 i Oslo er Norges første Scandic Go-hotell. To andre Scandic Go-hoteller i Norge er også på gang, og åpner i 2028.

Les mer om Scandics nye hotellkonsept i Horeca nummer 2 2026

Nye lokaler og oppkjøp for Brewery International

For ikke lenge siden flyttet Brewery til nye lokaler på Langhus sør for Oslo. De nye lokalene rommer kontorer, lager, verksted og garasje for selskapets biler.

– Vi har fått fantastiske lokaler her på Langhus. Nå har vi stort sett alt samlet på et sted, som gjør all jobbing og logistikk mye enklere, sier salgs- og markedsansvarlig Helge Olsen, som sammen med broren Geir Erevik etablerte selskapet i 1992.

Nylig ble det også kjent at Samtidig er majoriteten av aksjene i Brewery solgt til det finske selskapet Olvi Group.

Les mer i magasinet Horeca, nummer 2 2026

Typebedrift: Brumunddal Sushi

De var først i byen med sushi og er kåret til Hedmarks beste. Nå er Brumunddal Sushi også blant landets mest lønnsomme.

Det begynte med en liten bu. – Sjefen begynte med en liten vogn borti her, forteller Jenny Ngo. 

Hun er nestkommanderende for Brumunddal Sushi. Dagens sjef, Tuan Dat Le, er den samme som åpnet med begrenset meny i 2010.

Brumunddal Sushi er typebedrift i Horeca nummer 2 2026

Frokostanmeldelse: Thon Hotel Rosenkrantz Bergen

Vi fortsetter anmeldelsene av hotellfrokoster i Norge. Denne gangen har turen kommet til nyåpnede Thon Hotel Rosenkrantz Bergen.

«Det er fremdeles godt, og det er fremdeles spennende. Men frokosten på Thon Rosenkrantz er ikke best i Bergen lenger», skriver anmelder Georg Mathisen.

Se hele anmeldelsen i magasinet Horeca, nummer 2 2026

Noor, tre stjerner i Cordoba

Paco Morales driver restauranten Noor i Cordoba i Spania, en restaurant med tre stjerner i Guide Michelin.

Les hva den kokken mener om lokalmat, mathistorie, påvirkning, nederlag, læring og økonomisk uavhengighet i Horeca nummer 2 2026

Andre større artikler

Du finner også en rekke andre større artikler i denne utgaven. Du finner flere artikler fra Host Milano, som Horeca besøkte høsten 2025.

Du kan også lese om den 21. utgaven av Matomsorgsprisen, om Ørjan Johannessen, som nylig har lansert sin egen Riesling-vin, og om årets kjøkkensjef Hans Petter Klemmetsen.

Kristian Bretten Vangen, kjøkkensjefen på Michelin-restauranten Gaptrast og nylig hedret som «Årets kokk» av Falstaff, er portrettert i Horecas andre utgave i 2026.

Faste spalter

I tillegg til en rekke andre små og mellomstore artikler, er det som vanlig masse lesestoff i de faste spaltene Nytt om navn, Bransjenytt, Norden rundt, Verden rundt, Produkter og Horecakalenderen.

God lesning!

Lik og følg gjerne magasinet Horeca på Facebook og Instagram (søkeord horecanytt)

Du kan abonnere på gratis nyhetsbrev fra magasinet Horeca/Horecanytt.no her

Her kan du abonnere på magasinet Horeca

Powered by Labrador CMS