Christopher Erling Strøm er ny driftsdirektør for Comfort Hotel Norge.
Christopher Erling Strøm er ny driftsdirektør for Comfort Hotel Norge.

Ny driftsdirektør for Comfort Hotel i Norge

Etter 15 år i utlandet med tunge lederstillinger, kommer Christopher Erling Strøm hjem for å overta stillingen som driftsdirektør for alle de 15 Comfort-hotellene i Norge.

Strøm startet karrieren som kokkelærling ved Lysebu Hotel før han etter hvert begynte den internasjonale reisen i Haag.

Bakgrunn fra Grosvenor House og Marriott International

En bachelorgrad ved hotellskolen i Haag ble starten på en imponerende karriere i utlandet for Christopher Erling Strøm.

De siste 10 årene har han bodd i London, der han først hadde ulike lederstillinger ved anerkjente Grosvenor House i fire år. Deretter ble han hentet til sentrale stillinger i Marriott International.

De siste sju årene har han hatt ulike lederstillinger i Marriott International, blant annet regiondirektør for Europa, Midtøsten og Afrika.

Tiden var inne for å vende hjem

– Jeg har fått oppleve og erfare enormt mye i løpet av mine år i London og Europa, men nå var tiden inne for å komme tilbake til Norge. At Comfort Hotel samtidig søkte ny driftsdirektør, var helt perfekt timing. Det blir veldig spennende å bli kjent med alle hotellene og se hvordan min erfaring kan bidra til å styrke gjesteløftet vårt om å være det foretrukne valget for gjester som ønsker en bærekraftig, uformell og god hotellopplevelse til en fornuftig pris, forteller Christopher Erling Strøm

Nye perspektiver og kunnskap 

– Christopher Erling Strøms erfaring vil gi oss nye perspektiver og kunnskap, noe vi tror vil styrke både merkevaren, hotellopplevelsen for gjestene og oss som selskap. For hotellbransjen i Norge kan dette sammenlignes med at en eliteserieklubb i fotball henter hjem en landslagsspiller, sier kjededirektør for Comfort Hotel i Norden, Solveig Voldheim i pressemeldingen.

Lik og følg gjerne magasinet Horeca på Facebook og Instagram (søkeord horecanytt)

Du kan abonnere på gratis nyhetsbrev fra magasinet Horeca/Horecanytt.no her

Her kan du abonnere på magasinet Horeca

Powered by Labrador CMS