Foto: 26north

Nominert til «Beste hotellrestaurant»

26 North Restaurant & Social Club i Stavanger, som ble åpnet i januar 2016, er nominert til prisen «Beste hotellrestaurant» av European Hospitality Awards, som hvert år kårer de fremste aktørene i bransjen.

Publisert

– Vårt mål er å gi våre gjester de absolutt beste matopplevelsene, servert med førsteklasses service. Våre medarbeidere gjør alt de kan for å skape minneverdige opplevelser for våre gjester, så denne anerkjennelsen er vi fantastisk stolte over, sier Brian Gleeson, som er hotelldirektør på Radisson Blu Royal Hotel i Stavanger, i en pressemelding.

I en årrekke har European Hospitality Awards delt ut priser til de beste aktørene i bransjen. I år fikk arrangøren inn rekordmange bidrag og har hatt en tøff oppgave med å velge ut de nominerte blant alle de sterke kandidatene. 26 North Restaurant & Social Club er eneste norske bidrag og er i eksklusivt selskap blant andre internasjonale restauranter i verdensklasse. Vinneren av «Best Hotel Restaurant» annonseres i London den 3 november.

Les mer om European Hospitality Awards her

Topplassering på TripAdvisor

26 North Restaurant & Social Club er en del av nyrenoverte Radisson Blu Royal Hotel i Stavanger. I August åpnet suksesskonseptet også hos Radisson Blu Royal Hotel i Bergen, og begge restauranter har mottatt gode anmeldelser, både for maten og servicenivået.

I Stavanger er restauranten rangert av gjestene som nummer 1 på TripAdvisor og den svenske kjøkkensjefen mener den avslappede atmosfæren og den lokale maten er årsaken til at restauranten har blitt så populær.

26 North Restaurant & Social Club satser rene, lokale ingredienser og råvarer. (Foto: 26north)

– Den jordnære og sofistikerte designen på restauranten skaper en uformell stemning som inviterer gjestene til å dele gode samtaler, le, slappe av og nyte selskapet. Dette kombinert med lokal, smakfull mat har vist seg å være et vinnerkonsept, forteller kjøkkensjef hos 26 North Restaurant & Social Club, Kristoffer Ingemansson.

Suksess med norsk tapas

Både i Stavanger og Bergen satser restaurantene på norsk tapas og inviterer gjestene til å bruke lang tid rundt bordet. På menyen står blandt annet retter som ”en bøtte med håndplukkede skjell” og ”shots fra kysten”.

– 26 North Restaurant & Social Club er inspirert av de nordiske landene, den spektakulære naturen, de kulinariske skattene og designen. Vi har fått svært mange positive tilbakemeldinger fra gjestene som setter pris på å dele småretter mellom seg og ha forretningsmiddager, romantiske kvelder og minneverdige arrangementer i en avslappet og inspirerende atmosfære, sier Ingemansson.

26 North Restaurant & Social Club ligger i Løkkeveien i Stavanger og er en del av nyrenoverte Radisson Blu Royal Hotel, Stavanger. Nyrenoverte 26 North Restaurant & Social Club i Bergen er en del av Radisson Blu Royal Hotel, Bergen. Begge restaurantene er åpne for hotellenes gjester og alle andre besøkende i de to byene.

Les mer på 26north.no

Lik og følg gjerne magasinet Horeca/nettstedet Horecanytt.no på Facebook og Instagram (søkeord horecanytt)

Du kan abonnere på gratis nyhetsbrev fra magasinet Horeca/Horecanytt.no her

Powered by Labrador CMS