Illustrasjonsfoto:
Illustrasjonsfoto:

Markerer «Valentine’s Day» med kurs i hjerte- og lungeredning

På «Valentine’s Day», lørdag 14. februar, inviterer Scandic til gratis kurs i hjerte- og lungeredning på utvalgte hoteller i Norge, Sverige, Danmark og Finland. I Norge gjennomføres det kurs på Scandic Nidelven, Scandic Ørnen og Scandic Holberg

Par, venner og familier inviteres til å bruke dagen på å lære livsviktige ferdigheter sammen – i en Valentine’s Day-setting som feirer både kjærlighet og omsorg for hverandre.

Hvert år er Scandic vertskap for mer enn 80 millioner gjester på tvers av Norden. Hotellene er rammen for romantiske helgeturer, familieferier, gjenforeninger med venner og utallige hverdagsøyeblikk. Av og til befinner Scandics medarbeidere seg imidlertid i situasjoner der medisinske nødsituasjoner oppstår.

Alle ansatte får opplæring

– I Scandic møter vi mennesker i alle slags situasjoner – også de sjeldne øyeblikkene der et hjerte stopper. Derfor får alle våre medarbeidere ute på hotellene opplæring i førstehjelp, inkludert hjerte- og lungeredning og bruk av hjertestarter. Vi ønsker at hotellene våre skal være trygge for alle, og vet at tidlig innsats kan redde liv. På «Valentine’s Day» ønsker vi å dele denne kunnskapen med publikum, sier administrerende direktør for Scandic Norge, Asle Prestegard.

Alle Scandic‑hoteller i Norden er utstyrt med hjertestartere, og ansatte får jevnlig opplæring i både HLR og førstehjelp. Valentines‑arrangementene skal bidra til å spre denne tryggheten videre ved å gi allmennheten muligheten til å lære de samme grunnleggende ferdighetene.

Meningsfullt

På hvert deltakende hotell vil en sertifisert instruktør gi opptil 24 deltakere en kort, praktisk innføring i HLR og bruk av hjertestarter. I ekte «Valentines»‑ånd avsluttes kurset med bobler og sjokolade til alle deltakere.

– Det er helt menneskelig å bli usikker når noe dramatisk skjer, men selv enkle brystkompresjoner kan utgjøre en livsviktig forskjell. Hjertestartere er laget for vanlige folk, og guider deg tydelig gjennom hvert steg. Det viktigste er å tørre å gjøre noe, sier Ina Karlsen i Røde Kors Førstehjelp – og legger til:

– Å lære HLR er noe av det mest meningsfulle du kan gjøre for noen du er glad i. Det er kunnskap vi håper vi aldri trenger, men som kan bety alt når det virkelig gjelder.

Tre hoteller i Norge

Arrangementene gjennomføres samtidig klokken 12:00 lørdag 14. februar på tre Scandic‑hoteller i hvert av de fire nordiske landene. I Norge vil det avholdes kurs på Scandic Nidelven i Trondheim, Scandic Ørnen i Bergen og på Scandic Holberg i hovedstaden.

Deltakelse er gratis, men krever påmelding grunnet begrenset kapasitet. 

Her kan du velge hotell og melde deg på kurs i hjerte- og lungeredning

Lik og følg gjerne magasinet Horeca på Facebook og Instagram (søkeord horecanytt)

Du kan abonnere på gratis nyhetsbrev fra magasinet Horeca/Horecanytt.no her

Her kan du abonnere på magasinet Horeca

Powered by Labrador CMS